Nový obsah a aktualizace knihovny bloků

 13. 04. 2023
 35

Součástí CADKONu+ je obsáhlá knihovna bloků vnějšího a vnitřního vybavení v půdorysném a pohledovém zobrazení. Většina bloků je připravena jako bloky nové generace, tzv. bloky dynamické, které velice usnadňují práci. Knihovna je členěna podle jednotlivých skupin zařazení, jako např. konstrukční prvky, bydlení, koupelna, kancelář, kuchyň, stromy, dopravní prostředky, …

Knihovna bloků je součástí CADKON+ Architecture již řadu let a každým rokem se postupně rozrůstá. Aktuálně obsahuje více než 3500 bloků od 42 výrobců stavebních prvků, zařizovacích předmětů a vybavení.

I letos v rámci vydání nové verze byla knihovna aktualizována a přidána řada bloků. Aktualizovány byly někteří výrobci dle jejich aktuálních výrobních řad např. RAVAK, kde bylo aktualizováno cca. 70 bloků.

Jako v každé verzi přibila i řada nových bloků. Tentokrát se však provedla celkovější revize a byly odstraněny staré a „nehezké“ bloky z různých kategorii a byly nahrazeny za modernější a aktuálnější bloky. Vyslyšeli jsme také vaše požadavky a přibyly tak nové bloky např. dopravních prostředků, solárních panelů, počítačů, mobilních telefonů, skříní, konferenčních stolků, křesel, židlí, skříní, stolů, televizí, lamp.

Celkově bylo v rámci nových bloků do knihovny zařazeno 700+ nových dynamických bloků v téměř všech sekcích knihovny ať už v půdorysném nebo pohledovém zobrazení. Vznikla řada nových kategorii jako např. fotovoltaika, technika, trezory, psací stoly atd….  Přibyla řada designového nábytku zejména od výrobce IKEA: designové lampy, křesla, interiérové doplňky zejména v kategorii Bydlení. V kategorii vnějšího vybavení přibyly různé druhy pouličních lamp, parkových laviček, zahradního nábytku, dopravních prostředků atd.

Nejvíce bloků přibylo v kategoriích bydlení, kancelář, vnější vybavení, koupelna, kuchyně a spaní a to jak v půdorysném tak v pohledovém zobrazení.