Elektro rozvody snadno a rychle


S uvolněním service packu 1 pro CADKON+ 2022 MEP jsme pro Vás připravili celou řadu novinek, vylepšení a oprav nahlášených chyb.

Stávající podporu pro automatické rozkreslení elektro rozvodů jsme na základě požadavků projektantů rozšířili o celou řadu vylepšení a novinek.

Přehlednější zobrazení (zvýraznění) propojení kabely od vypínačů/svítidel/rozvaděčů (včetně doplněných vlastností „odkud“ a „kam“).

Nově lze zadávat označení koncových prvků ve složitějším tvaru, jako je např. „RH1/103.1“, kde text před znakem „/“ určuje typ a číslo rozvaděče. V takovém případě je možné v nastavení určit značení pro oddělení popisu a okruhu.

Program se nově snaží dodržet stejné číslování okruhů z označení koncových prvků. Například označení zásuvky „Z5“ bude okruh „WL5“.

U světelných okruhů lze nově používat také křížové vypínače (počty kabelů se automaticky správně upraví). Seznam vypínačů se také nyní zobrazuje v samostatném sloupci.

Nově lze při vytváření elektro rozvodů používat více propojených rozvaděčů/racků v jednom kroku (včetně stoupaček a podlaží).

Pokud funkce najde chyby, tak se jejich popis zobrazí ve sloupečku „poznámka“ (u delšího textu je po najetí myší tzv. „tooltipy“).

Pro popisy kabelů můžete používat více přednastavených tvarů popisu.

Marek Mašek, GRAITEC s.r.o.