V PRAXI OBLÍBENÁ FUNKCIONALITA CADKONU+ ARCHITECTURE


V tomto článku bychom vás rádi seznámili s nejoblíbenějšími funkcemi CADKON+ ARCHITECTURE, jak je vidí naši zákazníci.

POLOŽKOVÁNÍ

Ke každému projektu bezesporu patří vykazování prvků všeho druhu. Od uživatelů standardních CADů jsme často slyšeli nářky na úmornou práci, která velmi často vykazovala značnou chybovost a velkou časovou náročnost. Není se co divit, pokud máte v projektu desítky či stovky prvků a dojde ke změnám, často se chyba vloudí.

CADKON+ ARCHITECTURE přináší jednoduché intuitivní řešení. Položkování pomocí bublin. Každému prvku můžete přiřadit libovolné informace a třeba přiřadit i pohledové schéma. Bubliny můžete hromadně editovat, takže změny v projektu na poslední chvíli již nebudou „noční" můrou, ale otázkou pár kliknutí. Automatické vygenerování tabulek, které provedete pěti kliky vám může nejen ušetřit hodiny nad vytvářením tabulek, ale zároveň zcela eliminuje chybovost.

Výše zmíněné potvrzuje Ing.Arch. Lukáš Ballek ze společnosti ASLB s.r.o.:
Funkce položkování pomocí bublin nám přinesla neustálý přehled o prvcích použitých ve výkresu, možnost rychlých změn a efektivního vyhodnocování položek do tabulek.

Seznam dveří zobrazených ve správci položek a zároveň vyhledání vybraných dveří ve výkresu.

POPISY PLOCH A MÍSTNOSTÍ

Popisy místností jsou používány ve všech fázích projektové dokumentace a neodmyslitelně patří ke každému projektu. Jistě si vzpomenete, jak jste vytvářeli ve výkresu popisy místností, odečítali plochy a na závěr vytvářeli tabulku místností ať už do výkresu nebo excelu.

Poté přijdou na řadu konstrukční, klientské nebo jiné změny a kolo aktualizací se roztáčí a čas vám mizí pod rukama nad zdánlivě banálními a rutinními úpravami.

S CADKON+ Architecture je vytváření popisů, jejich aktualizace, přečíslování doslova hračka. Popisům můžete navíc přiřadit libovolné informace, které potřebujete vykazovat. Všechny informace jsou uloženy v rámci výkresu, takže se k nim můžete kdykoli vrátit a provézt například hromadné změny nebo znovu vygenerovat tabulky místností nebo skladeb. Tabulky můžete vygenerovat jak do výkresu ale i do excelu, openoffice atd.

Rutinní úkony vás již nebudou psychicky unavovat ale bavit. Zjednodušte si práci!

CADKON výrazně zjednodušuje naši práci.
Zdeněk Sýkora
Atelier Kobera, Týn nad Vltavou

Příklad vygenerování tabulky místností do MS Excelu.

VÝŠKOVÉ KÓTY

Další velmi populární funkcí jsou výškové kóty. Výškové kóty chybí ve valné většině klasických CAD programů a neustálé odměřování při jejich vytváření není uživatelsky zrovna přívětivé. V případě změn je pak nutné ručně přepsat všechny (často i desítky) výškové kóty.

CADKON+ ARCHITECTURE nabízí funkci pro kreslení výškových kót. Stačí zadat výšku jednoho vztažného bodu a následně pouze umísťovat jednotlivé kóty, jejichž výška se automaticky odečte. V případě změn je možné kóty hromadně aktualizovat.

Jednoduché, ale efektivní! To potvrzuje Kamil Zatloukal, DiS
Na CADKONu+ oceňuji jednoduché a intuitivní ovládání.

Náhled použití výškových kót s možností jejich rychlé aktualizace.

Pokud máte zájem se v používání CADKON+ ARCHITECTURE zdokonalovat doporučujeme vám přečíst si článek Průvodce školením CADKON+ - dnešní možnosti školení, který přináší přehled o všech formách školení, které našim zákazníkům nabízíme.

Pavel Franče
CAD konzultant
produkty CADKON, stavební konstrukce a TZB
GRAITEC s.r.o.